Pufy relaksacyjne - odpręż się!

20-06-2020

Pufy są meblami wielofunkcyjnymi, na których możemy odpocząć, pracować, czy bawić się z dziećmi. Wykorzystywane są również w rehabilitacji. Największą zaletą wszelkiego rodzaju puf, jest ich wygoda, a także parę innych funkcji, takich jak dobre podparcie kręgosłupa czy dekoracyjność.

Czym jest pufa?

Pufa jest najczęściej niskim siedziskiem, pozbawionym oparcia oraz podłokietników. Wypełniona jest zazwyczaj granulatem styropianowym, który dopasowuje się do kształtu ciała. Wykorzystuje się ją najczęściej do relaksu, dlatego wiele modeli nazywanych jest pufami relaksacyjnymi. Na rynku dostępne są worki sako, a także w kształcie piłki, czy bardziej sztywne, w formie walca.

Pufy relaksacyjne

Najczęściej do tej grupy zalicza się:

  • pufy Sako (w kształcie worka, dużych i małych rozmiarów),
  • Komfort (duże, niskie, z oparciem),
  • model Ball (w kształcie piłki),
  • fotel Prime (duże, wysokie, z oparciem).

Przyjemne w dotyku i kolorowe tkaniny zapewniają wysoki komfort użytkowania. Możemy na nich siedzieć, lecz również leżeć. Granulat wypełniający pufy dopasowuje się do naszego ciała, dzięki czemu każda, przyjęta przez nas pozycja, jest wygodna. Wszędzie tam, gdzie umieścimy tego typu siedzisko, uzyskamy niezobowiązującą, relaksacyjną atmosferę. Sprawdzą się w domach, na tarasach, w pokojach dziecięcych, a także w miejscach publicznych, takich jak poczekalnie czy nowoczesne restauracje i kawiarnie.

Pufy relaksacyjne a zdrowie

Pufy relaksacyjne, wykorzystuje się do szeroko pojętego relaksu. Mają zbawienny wpływ na nasz kręgosłup. Granulat znajdujący się w siedziskach, układa się pod wpływem pozycji do naszego ciała i podpiera każdy jego centymetr. Idealnie nadają się do odprężenia, dla osób pracujących na stojąco, czy siedzących w jednej pozycji przez wiele godzin. Pufy do siedzenia i leżenia, wykorzystuje się także w rehabilitacji oraz jako siedziska dla osób niepełnosprawnych, które powinny mieć zapewnioną odpowiednią pozycję i podparcie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • rodzaj pufy - w zależności od charakteru jaki ma spełniać wybierzmy pufę relaksacyjną lub dekoracyjną,
  • kształt i wielkość - dla dzieci sprawdzą się pufy mniejsze, w kształcie piłki, natomiast dla dorosłych idealne będą siedziska wysokie, z oparciem,
  • materiał obicia - powinien być wykonany z wysokiej jakości tekstyliów, najlepiej wodoodpornych lub miękkich i miłych w dotyku; dopasujmy rozwiązanie, które najlepiej będzie pasowało do naszego wnętrza,
  • kolor, wzór, styl - pufy relaksacyjne, podobnie jak dekoracyjne, będą pewnego rodzaju dodatkiem do wnętrza, powinny więc być dobrane odpowiednio do aranżacji; na rynku istnieje wiele propozycji, od stylu glamour, przez proste, w jednolitych kolorach, po takie w oryginalne wzory,
  • cena - dzięki różnorodności modeli i rozmiarów, a także materiałów, którymi są obite, ceny siedzisk są naprawdę zróżnicowane; warto wcześniej ustalić budżet, a także wymagania dotyczące produktu, aby łatwiej było nam odnaleźć wymarzoną pufę.