Pufy ogrodowe – siedziska dopełniające piękno natury

21-06-2018

Na piękny ogród składają się nie tylko rośliny, ale i dodatkowe elementy wyposażenia np. takie jak meble ogrodowe. Oprócz krzeseł i hamaku warto również zainwestować w pufy ogrodowe, które bezproblemowo można przenosić w dowolne miejsce i dopasować do każdej aranżacji. Z całą pewnością warto wejść w posiadanie designerskiej pufy, która świetnie wpisze się w otoczenie. Jest to rozwiązanie gwarantujące zarówno wygodę, jak i nadające ogrodowi charakteru. Czym zatem kierować się przy wyborze pufy ogrodowej?

Wybieramy pufy do ogrodu

Za pomocą puf ogrodowych można umilić sobie wypoczynek na świeżym powietrzu i nadać ogrodowi charakteru. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie podczas ciepłych dni. Zaletą puf jest to, że są znacznie bardziej wygodne niż krzesła, a do tego można bez większego wysiłku przenosić je w dowolne miejsce.

Podczas wybierania pufy ogrodowej zaleca się zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność mebla, a także walory dekoracyjne. Pufa do ogrodu powinna być oczywiście wygodna, a do tego łatwa do przenoszenia/przechowywania oraz łatwa w utrzymaniu czystości i w konserwacji. Jeśli chodzi zaś o wygląd pufy, to powinna ona pasować do pozostałych elementów wyposażenia, czyli dobrze komponować się z ogrodem. Podczas wybierania materiału, z którego została wykonana pufa, należy zwrócić uwagę na jego jakość i wytrzymałość. Mebel powinien być odporny na działanie warunków atmosferycznych, a materiał nie powinien odbarwiać się na skutek promieniowania słonecznego. Powinien być także odporny na zabrudzenia.

Kolejną istotną kwestią jest rozmiar pufy. Za te komfortowe uznaje się pufy o wysokości ok. 30 cm i średnicy ok. 50 cm. Zbyt duża pufa może okazać się mniej wygodna, ale za to bardziej uniwersalna – może np. służyć jako leżak. Zaleca się wybierać modele z dobrze wyprofilowanym siedziskiem. Jeśli chodzi natomiast o wygląd puf, to zaleca się dopasować je do stylu i kolorystyki ogrodu. Na wygląd pufy wpływa materiał, na który składa się barwa i faktura. Uniwersalnym rozwiązaniem będą pufy o stonowanych kolorach. Dostępne są zarówno w wersji gładkiej, jak i nieregularnej. Jeśli chodzi zaś o kształt, to polecane są pufy w kształcie walca, które są bardzo stabilne.

Stylowa i wygodna pufa ogrodowa

Podczas kupowania puf do ogrodu warto postawić na produkty renomowanych marek. Bogata oferta puf ogrodowych Bertoni sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, czyli dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Pufy Bertoni dostępne są w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Na szczególną uwagę zasługują wzory inspirowane naturą w postaci imitacji kory drzew, desek czy nawet kamieni. Dzięki temu mebel świetnie wtapia się w otoczenie, nie zaburzając naturalnego piękna ogrodu. Pufy Bertoni są stylowe, uniwersalne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są one odporne na uszkodzenia, promieniowanie UV i wygodne oraz wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości.