Pufy ball, czyli połączenie komfortu i dobrej zabawy

05-09-2018

Pufa ball, czyli pufa piłka to świetny pomysł na prezent zarówno dla dziecka jak i dorosłego, czy nawet dla siebie. Sprawdzi się jako dodatek dekoracyjny w pokoju dziecięcym, oryginalnie urządzonym salonie czy sypialni. Idealnie wpasuje się do strefy relaksu w pracy, jak i w szkole, a także w kąciku zabaw w restauracji. Czym właściwie jest pufa ball i jakie ma zastosowanie?

Pufa ball - podstawowe informacje

Siedzisko w kształcie piłki, tak jak większość innych puf tego typu, wypełnione jest granulatem styropianowym. Obite solidnym i grubym, ale jednocześnie elastycznym materiałem, skóropodobnym, skórzanym lub tekstylnym. Są niesamowicie komfortowe i wytrzymałe, więc mogą na nich relaksować się zarówno dzieci jak i dorośli. Mamy do wyboru przeróżne kolory i wzory, dzięki czemu łatwo dobierzemy odpowiednie siedzisko do wystroju naszego pomieszczenia. Warto zadbać o to, aby wybrać pufy z nadrukami ekologicznymi, szczególnie jeśli mają być przeznaczone dla maluchów.

Kolorowe pufy dla dzieci

Pufy ball, kojarzone są głównie z pokojami dziecięcymi. Nic dziwnego, są bardzo kolorowe i występują takie w mniejszych rozmiarach. Mogą pełnić rolę dekoracyjną, relaksacyjną, jak i służyć do zabawy. Dla najmłodszych najodpowiedniejsze będą małe pufy, o średnicy około 40cm. Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, a takie siedzisko może wprowadzić jeszcze więcej wygody do ich pokoju. Pufy są niskie i lekkie, więc nawet maluchy poradzą sobie z przesunięciem, czy wdrapaniem się na nie. Mogą na nich siedzieć bawiąc się lalkami, układając klocki, czytając książki, czy nawet oglądając bajki. A także turlać się na nich, czy rzucać między sobą.

Restauracje, salony fryzjerskie, galerie handlowe itp. zwykle posiadają kącik dziecięcy, w którym najmłodsi mogą spędzić czas, podczas gdy rodzice zajmują się czymś innym. Pufy ball sprawdzą się tam idealnie. Piłki w różnych kolorach stworzą radosny klimat. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie ich także w sklepach obuwniczych. Dzieci o wiele chętniej będą przymierzać buty na kolorowej piłce, niż zwykłym siedzisku.

Pufy piłki dla dorosłych

Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że pufa ball może być wykorzystana również w salonie czy sypialni dorosłych. Najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w przytulnym stylu. W których dominują pastele i jasne barwy, miękkie tkaniny i dodatki takie jak poduszki, koce i świece. Dzięki siedziskom w kształcie piłek, uzyskamy wygodny kącik do relaksu, oglądania telewizji czy czytania. Również jeśli mamy mały pokój dzienny, w którym dominuje dwuosobowa kanapa, dzięki pufie ball zyskamy dodatkowe miejsce siedzące, jednocześnie nie zabierając za wiele cennej przestrzeni.

Pufy ball sprawdzą się równie dobrze w nowoczesnych barach czy kawiarniach, a także na lotniskach, czy w biurowym kąciku do relaksu. Obite tkaniną o ciemnym, jednolitym kolorze, nie będą się prezentować infantylnie. Są wykonane z wytrzymałych i grubych materiałów, więc spokojnie udźwigną ciężar osoby dorosłej. Są łatwe w czyszczeniu i można je dezynfekować specjalnymi środkami czystości, dlatego tak dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach użytku publicznego.