Poduszki do kuchni? To dobry pomysł!

12-07-2018

Jeżeli Twojej kuchni brakuje kolorów, jest smutna i ponura – czas to zmienić! Mamy na to świetne rozwiązanie! W dodatku proste i tanie! Poduszki dekoracyjne do kuchni to idealny sposób na to, aby szybko ocieplić wnętrze i dodać mu przytulności. Zastanawiasz się, jak dobrać poduszki do wnętrza kuchni? Mimy kilka rad, które Ci w tym pomogą!

 

Jak poduszki wpływają na wnętrze?

Podstawowa funkcja poduszek związana jest z podnoszeniem ogólnego komfortu. Jako że poduszki kojarzą się z przytulnością i ciepłem, również taki efekt wprowadzają do wnętrza. W odpowiednio dobranej kolorystyce, mogą ożywić każde pomieszczenie. Mogą również stać się dekoracją, która wprowadzi do wnętrza modny motyw lub nawiąże do zmieniających się pór roku czy świąt.

 

Do jakich kuchennych aranżacji pasują poduszki?

Odpowiednio dobrane poduszki dekoracyjne pasują do każdego wnętrza. Mamy jednak kilka wskazówek, które ułatwią Wam wybór.

  • Jako że poduszki nieco optycznie pomniejszają pomieszczenia, najlepiej spiszą się w dużych kuchniach. Wyjątek stanowią poduszki w poziome pasy lub o podłużnym kształcie. Takie modele uczynią wnętrze bardziej przestrzennym.
  • Poduszki ozdobne idealnie współgrają z drewnianymi meblami, które również kojarzą się z ciepłem i przytulnością. Odpowiednio dobrane, dobrze wyglądają także w połączeniu z plastikiem. Idealnie spiszą się na bardzo popularnych białych, plastikowych krzesłach z drewnianymi nogami.
  • W przypadku wnętrz, w których dominują inne tworzywa, warto postawić na kontrasty w aranżacji – poduszki białe, czarne, a także zestawy poduszek w kontrastowych kolorach będą tutaj świetnym wyborem. Wspomniany wyżej kontrast będzie stanowił spójną całość z kontrastującymi materiałami.
  • W kuchni poduszki możesz ułożyć nie tylko na krzesłach, lecz także na parapecie, szczególnie jeśli mieszkasz w starej kamienicy, gdzie są one nieco obniżone i bardzo szerokie. Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne w awangardowych kawiarniach, jednak również w domu warto wykorzystać ten pomysł!

 

Spośród jakich poduszek możemy wybierać?

Wybór jest ogromny! Jako że dodatek ten staje się coraz bardziej popularny, zwiększa się liczba dostępnych wariantów. Nie dziwi fakt, że istnieje wiele modeli poduszek, które dedykowane są właśnie na krzesła i taborety. Posiadają one specjalne podgumowania lub mocowania, które zapobiegają zsuwaniu się z siedzisk. W tym przypadku są to zazwyczaj poduszki okrągłe i kwadratowe. Oczywiście na krzesłach o większych rozmiarach można położyć także klasyczne modele. Sprawdza się również poduszki o nietuzinkowych kształtach np. poduszki koty dostępne w sklepie Bertoni Home.