Jak wybrać pufę idealną? Kilka porad!

12-07-2018

Szukasz wyjątkowego siedziska, które będzie Ci towarzyszyć podczas wieczornych chwil relaksu? A może poszukujesz pufy dla swojej pociechy? W zależności od Twoich potrzeb, pomożemy Ci wybrać tą idealną - czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

 

Pufy Sako - miękkie worki wypełnione granulatem

Pufa typu Sako zawsze robi ogromne wrażenie. To wielki worek wypełniony granulatem, dopasowującym się do kształtu ciała. To idealne siedzisko, a niekiedy nawet miejsce do leżenia dla dzieci i młodzieży. Ten typ pufy świetnie spisze się w pokoikach dziecięcych, bowiem będzie to miejsce do wieczornego czytania książek i nauki. W nowoczesnych wnętrzach, pufa sako spisze się nawet w salonach – zapewne będzie pierwszym miejscem zajmowanym przez gości, ponieważ jest bardzo wygodna. To idealne siedzisko do oglądania telewizji i relaksu.

 

Pufa ball, zwana piłką

Ten typ pufy - przypominający piłkę, to również siedzisko idealne do dziecięcego pokoju. Najlepiej  spisuje się podczas zabawy, wówczas dziecko nie musi siedzieć na podłodze, lecz na wygodnej pufie. Pufa ball również jest wypełniona granulatem - chociaż z założenia ma kształt piłki, podczas siedzenia dopasowuje się do ciała. Model ten jest bardzo często spotykany w przedszkolach czy bawialniach dla dzieci. Będzie również świetnym wyborem do dziecięcych poczekalni i kącików zabaw.

 

Pufa walec – stabilność to jej mocna strona!

Zwarzywszy na swój walcowaty kształt pufa walec jest bardzo stabilna. Wpływa na to także sztywny trzon, który utrzymuje pufę w pionie. Cecha ta sprawia, że ten model pufy świetnie nadaje się do salonu. Może stać się ona dodatkowym siedziskiem przy ławie czy stoliku kawowym. To właśnie pufy walec zwykle występują w wersji „ogrodowej”, czyli odpornej na zabrudzenia i warunki atmosferyczne. My polecamy je także na balkon, gdzie mogą stać się miejscem miłego wypoczynku. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużego przedpokoju, śmiało możemy rozważyć zakup pufy sako właśnie do tego pomieszczenia. Jako że jest to stosunkowo niskie siedzisko, idealnie spisze się do zakładania butów!

 

Wzory oddające charakter Twojego mieszkania!

Pamiętaj, że oprócz walorów funkcjonalnych, desingerskie pufy Bertoni są również bardzo atrakcyjne pod kątem wizualnym! Możesz wybierać spośród wielu nietuzinkowych wzorów, które dopełnią Twoje wnętrze. Kolorowe wersje puf mogą stać się elementem ożywiającym przestrzeń, a te z najmodniejszymi printami mogą stać się trendowym elementem w Twoim mieszkaniu.